فن آوری چینی به کشاورزان زعفران افغان کمک می کند تا ثروتمند شوند

به گزارش شینهوا، یک تاجر چینی راه جدیدی برای تولید فرایند و صادرات زعفران با کیفیت بالا را به مردم در افغانستان، معرفی کرده است که امیدوار است جایگزینی تولید خشخاش تریاک با تولید زعفران شود،.

کشاورزان ناحیه ای از ولایت هرات در حال حاضر موفق به جایگزینی خشخاش با زعفران شده اند. این اقدام به تدریج به سایر نقاط کشور گسترش یافت، از جمله بامیان و کابل.

در طی سفر تجاری به افغانستان در ماه نوامبر سال 2016، شیانگ Weijie، یک تاجر از منطقه مستقل مغولستان چین، فیز، یک تولید کننده زعفران را در هرات از طریق یک دوست متقابل دیدار کرد.

فن آوری مورد استفاده برای ایجاد شکوفه زعفران در داخل گلخانه، باعث تولید محصولات بیشتر خواهد شد، اما برای کشاورزان افغان جدید است.

جیانگ از بسیاری از مکان های افغانستان دیدن کرده بود که در آن صنعت زعفران می تواند از فناوری جدید چینی بهره مند شود، بنابراین تصمیم گرفت بماند و آنها را به چگونگی استفاده از آن آموزش دهد.

از آن به بعد، شیانگ با کشاورزان محلی کار می کند تا زعفران را با کیفیت بالا تولید کند و آن را به بازارهای بین المللی معرفی کند. وی افزود که زعفران یک کارخانه بسیار ارزشمند با بازار خوب در چین است.

زعفران یک پزشکی سنتی گرانقیمت چینی است.

بازرگان چینی و کشاورزان محلی زمان زیادی را صرف یک کشتار در حومه کابل کردند. این گیاه دارای یک محیط داخلی برای کشت گل ها و یک منطقه بیرونی برای رشد پیازها است.

در حال حاضر پیازها دوره گلدهی خود را پایان برده اند، و در این سال انتظار می رود که کاشت شش کیلوگرم زعفران خشک را تولید کند.

گل دهی در داخل افغانستان توجه زیادی را به خود جلب کرده است. یکی از مقامات وزارت کشاورزی، آبیاری و دامداری، گفت: “با تشکر از دوستان چینی ما، من واقعا از این پیشرفت خوشحال هستم.”

با توجه به وزارت امور خارجه، زعفران در 30 منطقه از 34 ولایت با حدود 2800 هکتار توسط حدود 18000 کشاورز کشت می شود.

“ما 15 کارگر استخدام کرده ایم، از جمله 12 زن. فیض گفت: “ما افراد بیشتری را در آینده استخدام خواهیم کرد.” فیض گفت، افزایش زعفران باعث می شود کشاورزان محلی احساس امنیت بیشتری نسبت به کشت خشخاش داشته باشند.

شیانگ گفت که قصد دارد تکنولوژی را به 200 تن از خانواده های افغان آموزش دهد تا به آنها کمک کند تا ثروتمند شوند.